Kategoria
« »

Czy istnieje dieta bez wyrzeczeń?

Każdy z nas lubi jeść cos innego, choć znajdą się pewnie wspólne elementy. Inaczej przygotowujemy posiłki i w inny sposób je przyprawiamy. Nawet korzystając z tego samego przepisu, dwóm osobom nie uda się zrobić identycznej potrawy. Dochodzą bowiem do głosu określone, zakodowane ulubione smaki. Jeden doprawi ostrzej, drugi będzie wolał na słodko. Dlatego tez większość ludzi odstraszają wszelkiego typu diety. Boją się nijakości jedzenia, spożywania na okrągło tego samego. Gdyby istniała dieta bez żadnych wyrzeczeń , jeśli nie trzeba by było rezygnować z ulubionego tortu czekoladowego, to jak najbardziej nawet i jak już dziś bym przeszła na taką dietę, choć wcale mi to nie jest potrzebne tak naprawdę. Dobra dieta ma znaczenie, a odchudzanie opiera się na niej. Korzystna rehabilitacja pozwala przywrócić zdrowie. Na pewno fitness jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Niejedna osoba pragnie ćwiczyc, gimnastykować sie, być sprawną do późnych lat.Ważne właśnie jest to, by decyzję o rozpoczęciu diety podjąć wtedy, gdy rzeczywiście zachodzi taka konieczność. Nie ma co maltretować się bez potrzeby, bo można sobie tylko zaszkodzić. Liczenie kalorii, ciągłe wyrzeczenia to istna katorga. Można jednak zniwelować wagę omijając te kroki. Często na przekór wszystkiemu zdarza się, że po porzuceniu diety i kolejnym niepowodzeniu nagle jakimś cudem gubimy kilogram lub dwa. Cud? Niekoniecznie. To, że wracamy po restrykcyjnej diecie sprawia, że jemy mniej, ale też chcemy nadrobić wszystkie zaległości. Nie odmawiamy sobie ulubionych produktów, a jednak chudniemy. I jak to wytłumaczyć- po prostu ważne, by spożywać tylko tyle, ile potrzebujemy.

Jeść należy powoli, delektować się jedzeniem. Dzięki temu organizm sam nas powiadomi, kiedy ma już dość. Ważne, by nie głodować- jest to totalnie bez sensu. Jeśli jednak miedzy posiłkami, które powinny być regularne i dość częste będziesz odczuwać głód sięgnij po zdrową przekąskę. Unikaj również picia podczas jedzenia. Wypij lepiej sok, czy wodę po skończonym posiłku. Jest to jakby wpasowanie diety do własnego stylu życia i nie poddawanie się rygorom. Niesie jednak również za sobą pewne niebezpieczeństwo. Bardzo łatwo bowiem zatracić się w obżarstwie, gdy stół jest pełen smakołyków. Dlatego według mnie jest to raczej dieta dla bardzo wytrwałych mimo wszystko.

Zmiany w zakresie spostrzeżeń zależne są od zmian w zakresie wrażeń i od przewagi wyobrażeń odtwórczych nad spostrzegawczymi. Zrozumiałe, że osoba, której świadomość tkwi w przeszłości, może znacznie słabiej czy bardziej fragmentarycznie odbierać zjawiska aktualne. Główne zmiany mogą tkwić jednak w intelektualnym składniku spostrzeżeń. Sąd realizujący, w związku ze zwolnionym myśleniem, może być opóźniony w […]