Kategoria
« »

Czy można poradzić sobie z nawracającym kaszlem u dziecka?

Jesienna aura to swoisty wybieg dla wszelkiego rodzaju infekcji. Atakują niespodziewanie i nie ma jak się przed nimi uchronić, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach. Dzieci szczególnie są wtedy narażone na różnego rodzaju przeziębienia, zwłaszcza te uczęszczające do przedszkola. Zazwyczaj zaczyna się od kichania i ogólnego rozbicia, później pojawia się katar, a wraz z nim kaszel, meczący, uporczywy, nie dający dziecku wytchnienia. Czy można sobie z nim poradzić w warunkach domowych? Kaszel, zwłaszcza uporczywy, nie dający wytchnienia nawet w nocy to ciężkie przejście dla malucha. Nie rozumie on, co się z nim dzieje. Warto szybko reagować więc na pierwsze symptomy choroby. Jednak trzeba mieć na uwadze, że gdy infekcji towarzyszy gorączka wtedy dziecko musi obejrzeć lekarz. Może się bowiem przerodzić w coś poważniejszego, niż tylko jesienne przeziębienie i będzie koniecznie trzeba zastosować właściwą antybiotykoterapię. Jeśli zaś wcześnie zauważymy symptomy choroby możemy spróbować ulżyć malcowi sami.

W aptekach jest jednak cała gama syropów na kaszel. Jedne będą łagodzić objawy, drugie pomagają pojawić się wydzielinie i ułatwiają jej odksztuszanie. Są również syropy zarówno na kaszel suchy i mokry. Właściwie dobrany syrop powinien szybko przynieść ulgę dziecku. Jeśli jednak obawiasz się, ze nie poradzisz sobie z właściwym rozpoznaniem kaszlu, zabierz malca do lekarza. Dzięki temu będziesz mieć pewność, ze syrop zostanie odpowiednio dobrany. W niektórych przypadkach kaszel jednak nie jest wynikiem choroby. Czasem jest on objawem alergii. Wtedy stosowanie syropów jest bez sensu. Trzeba bowiem usunąć z otoczenia alergeny, to przyniesie od razu ulgę. Można jednak w obu przypadkach pomóc maluchowi, np. przez podawanie mu dużej ilości wody. Nawilży ona śluzówkę i ułatwi odksztuszanie zalegającej wydzieliny. Wart również zaopatrzyć apteczkę w nieodzowną w okresie jesiennym witaminę C. Podnosi ona odporność i jest pomocna w walce z wszelkimi infekcjami. Starszym dzieciom można proponować miód, czy czosnek i cebulę. Dzięki temu można przejść łagodnie przez sezon zachorowań.

Leczenie uzależnień ma na celu znalezienie przyczyny, które spowodowała załamanie chorego oraz jego ucieczkę w alkohol lub inną używkę. Po przeanalizowaniu wszystkich tych kwestii można przejść do wytłumaczenia, że nie jest to najlepszy sposób na radzenie sobie z trudnościami życiowymi. Warto choremu wskazać co powinien zrobić oraz jak. Przy leczeniu uzależnień bardzo ważne jest wsparcie […]