Kategoria
« »

Czy można poradzić sobie z nawracającym kaszlem u dziecka?

Jesienna aura to swoisty wybieg dla wszelkiego rodzaju infekcji. Atakują niespodziewanie i nie ma jak się przed nimi uchronić, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach. Dzieci szczególnie są wtedy narażone na różnego rodzaju przeziębienia, zwłaszcza te uczęszczające do przedszkola. Zazwyczaj zaczyna się od kichania i ogólnego rozbicia, później pojawia się katar, a wraz z nim kaszel, meczący, uporczywy, nie dający dziecku wytchnienia. Czy można sobie z nim poradzić w warunkach domowych? Kaszel, zwłaszcza uporczywy, nie dający wytchnienia nawet w nocy to ciężkie przejście dla malucha. Nie rozumie on, co się z nim dzieje. Warto szybko reagować więc na pierwsze symptomy choroby. Jednak trzeba mieć na uwadze, że gdy infekcji towarzyszy gorączka wtedy dziecko musi obejrzeć lekarz. Może się bowiem przerodzić w coś poważniejszego, niż tylko jesienne przeziębienie i będzie koniecznie trzeba zastosować właściwą antybiotykoterapię. Jeśli zaś wcześnie zauważymy symptomy choroby możemy spróbować ulżyć malcowi sami.

W aptekach jest jednak cała gama syropów na kaszel. Jedne będą łagodzić objawy, drugie pomagają pojawić się wydzielinie i ułatwiają jej odksztuszanie. Są również syropy zarówno na kaszel suchy i mokry. Właściwie dobrany syrop powinien szybko przynieść ulgę dziecku. Jeśli jednak obawiasz się, ze nie poradzisz sobie z właściwym rozpoznaniem kaszlu, zabierz malca do lekarza. Dzięki temu będziesz mieć pewność, ze syrop zostanie odpowiednio dobrany. W niektórych przypadkach kaszel jednak nie jest wynikiem choroby. Czasem jest on objawem alergii. Wtedy stosowanie syropów jest bez sensu. Trzeba bowiem usunąć z otoczenia alergeny, to przyniesie od razu ulgę. Można jednak w obu przypadkach pomóc maluchowi, np. przez podawanie mu dużej ilości wody. Nawilży ona śluzówkę i ułatwi odksztuszanie zalegającej wydzieliny. Wart również zaopatrzyć apteczkę w nieodzowną w okresie jesiennym witaminę C. Podnosi ona odporność i jest pomocna w walce z wszelkimi infekcjami. Starszym dzieciom można proponować miód, czy czosnek i cebulę. Dzięki temu można przejść łagodnie przez sezon zachorowań.

Leczenie uzależnień jest bardzo długotrwałym procesem, który przeprowadzany jest pod okiem specjalisty, którym jest lekarz psychiatra Warszawa. Polega na pomocy osobie, które boryka się z uzależnieniem poprzez wsparcie psychiczne jak również bardzo często poprzez odizolowanie chorego od możliwości kontynuowania swojego uzależnienia. Najczęstszymi używkami, które powodują tego typu stany jest alkohol oraz narkotyki, jednak nie są […]