Kategoria
« »

Dbaj o zęby

42Dzisiejszy świat w każdej dziedzinie przezywa istne ożywienie, nie ma już chyba dziedziny, w której rozwój nie zostanie zauważony, jest to bardzo ważne, ponieważ na rynki wkraczają rozwiązania, które pozwalają w znacznie szerszym stopniu na pomoc potrzebującym a także osobą, które w jakiś sposób cierpią z powodu bólu czy niewłaściwego leczenia.

Mimo możliwością i osiągnięcia, jakie niesie dwudziesty pierwszy wiek z badań wynika, że statystyczny polak chodzi do dentysty tylko i wyłącznie wtedy, kiedy stan jego uzębienia zaczyna powodować ból. Badania prowadzone w szkołach przedstawiają niepokojący problem, jakim jest brak dbałości o zęby nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci. Dentyści także biją na alarm i zaczynają prowadzić kampanie mające na celu informacje pacjentów o ryzyku, na jakie sami siebie narażają a także przekazują wiadomości jak unikać traumy związanej z bólem i niedogodnościami, z jakimi kojarzymy gabinety stomatologiczne.

Wiele chorób zależy od genów jakie odziedziczymy. Jeżeli w naszej rodzinie były przypadki raka lub też cukrzycy to możemy się spodziewać, że znajdziemy się w grupie podwyższonego ryzyka jeżeli chodzi o zachorowalność na te choroby. Dlatego też osoby, których najbliżsi chorowali na pewną przypadłość mają pierwszeństwo w ubieganiu się o skierowania oraz terminy badań bez […]