Kategoria
« »

Dieta a zdrowie

Wiele osób w nadziei na szybkie schudnięcie decyduje się skorzystać z wyniszczających diet. Często jest tak, że wiele osób nie dba o zdrowie i je na co dzień dużo tłuszczów i węglowodanów, jednocześnie prawie wcale ie uprawiając sportu. Efekty takiego trybu życia mogą być opłakane. Dodatkowo często zdarza się, że przychodzi do nas moda na dietę, która okazuje się być niewiele lepsza niż zwykłe odżywianie. Osoby którym dokucza waga często sięgają po diety reklamowane w gazetach. Większość z nich oczywiście zapewnia, że schudnie się w kilka dni i nie będzie efektu jojo. Część z nich opiera się w dużej mierze na głodówce – czyli nie jedzeniu przez kilka dni lub jedzeniu bardzo małej ilości pokarmów. Po takiej kuracji możemy być pewni, że czeka na choroba i długie leczenia. Prawdopodobnie dzięki tego typu zabiegom sprawimy, że nasz metabolizm przestanie działać w racjonalny sposób i bardzo trudno będzie nam dalej chudnąć, nawet kiedy pójdziemy do lekarza dietetyka, aby ten ułożył nam profesjonalną dietę,.

Dlatego w odchudzaniu najważniejszy jest umiar – nikt chyba nie chce po kilku tygodniach diety trafić do szpitala. Warto zdać sobie sprawę, że w większości przypadków tycie trwało przynajmniej kilka lat, dlatego chudnięcie powinno trwać kilka miesięcy. Nie da się tego problemu rozwiązać w przeciągu kilku dni. Wiele osób narzeka też na fakt trudności jakie wiążą się z późniejszym utrzymywaniem wagi. Wymagają one, aby przez czas, kiedy dieta już się zakończyła, nie zrezygnować ze wszystkich zdrowych nawyków jakie udało się wypracować, bo wtedy możemy być pewni, że zbędne kilogramy powrócą. Dlatego jeśli zależy nam na schudnięciu powinniśmy być bardzo ostrożni. Jeśli nie chcemy udać się do dietetyka, tylko stosować jakaś popularną dietę, lepiej jest wybrać taką, która istnieje już przynajmniej kilka lat i sprawdzić co różne osoby o niej myślą. Można też sprawdzić, czy powstały jakieś profesjonalne badania, zajmujące się tym, jaki wpływ na zdrowie ma dana dieta.

Zmiany w zakresie napędu psychoruchowego są bardzo różne i są odpowiednikiem różnych objawów psychopatologicznych. Otępienie uczuciowe czy. euforia współistnieją z utrudnieniem tak podejmowania, jak i kontynuowania ^czynności. W ciężkich stanach chory może stać sią zupełnie bezczynny, a to może być znaczną przeszkodą np. w rehabilitacji ruchowej. W przypadku istnienia drażliwości lub dysforii podejmowanie czynności może […]