Kategoria
« »

Implanty zębów

sm9W dzisiejszych czasach na rynku medycznym pojawiły się tak ciekawe formy leczenia ubytków zębowych, jak na przykład implanty. Z pewnością ten rodzaj zabiegu stomatologicznego zasługuje na miano rewolucyjnego, gdyż obecnie stosuje się tutaj takie formy montowania sztucznych zębów, jak na przykład za pomocą specjalnie wkręcanych śrub tytanowych, które będą mogły lepiej zostać przyjęte przez tkanki naszego dziąsła, przez co z pewnością nie nastąpi ich odrzucenie. Jak zauważymy, jest to naprawdę skuteczna metoda wprowadzania implantów, gdyż taka śruba zostaje pozostawiona na okres około pół roczny, gdzie dochodzi do umocnienia się śruby z kością. Podejmując się takiego działania, możemy nie obawiać się dużego bólu, nawet, pomimo tego, że będziemy musieli udać się na salę chirurgiczną, gdzie wspomniana śruba tytaniczna będzie nam zamontowana.
Jest to możliwe dzięki temu, że cały czas będziemy operowani pod właściwym poziomem znieczulenia, za pomocą którego nic nie poczujemy. Jak się przekonamy lekarze stomatolodzy zadbają tutaj również o to, aby wypełnić puste miejsce w naszym uzębieniu wymienną wkładką na ten okres oczekiwania, aż śruba będzie na tyle mocno przytwierdzona, by można było zamocować właściwe dla nas implanty. Wszystko to niewątpliwie brzmi dla nas bardzo obiecująco, chociaż wciąż jeszcze nie do końca jesteśmy zorientowani w tej najnowszej technologii, dlatego też będziemy mogli liczyć na to, że lekarz z pewnością udzieli nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, abyśmy mieli pełny obraz takiego leczenia. Wówczas z większym optymizmem podejdziemy do samego zabiegu, który nie zabierze nam zbyt wiele czasu, a przyniesie naprawdę zadowalające rezultaty. Jest to możliwe z tego względu, że będziemy pod opieką wykwalifikowanych lekarzy chirurgów oraz stomatologów, którzy mają duże doświadczenie w dokonywaniu takich zabiegów, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o jakieś skutki uboczne, które tutaj nie będą miały miejsca. Wszystko to razem powoduje, że coraz chętniej poddajemy się takim rozwiązaniom, jak zakładanie implantów, gdyż jest to niezwykle skuteczny sposób na cieszenie się pełnym uzębieniem.

Wszystko zależy od danego przypadku i trudno jednoznacznie stwierdzić jaką opcja jest najlepsza. Niektórzy pacjenci wolą w cztery oczy porozmawiać o swoich problemach, inni natomiast czują skrępowanie i dopiero gdy przebywają wśród osób o podobnym bagażu doświadczeń decydują się na aktywne uczestnictwo w terapii. Objawy depresji są uciążliwe nie tylko dla samego pacjenta, ale także […]