Kategoria
« »

Jak meteopaci mogą sobie pomóc jesienią?

Jesień to dość ponura pora roku. Bardzo często pada, niebo jest zachmurzone. Zdarzają się wahania ciśnienia. Ogólnie aura nie należy do najkorzystniejszych. Mocno odczuwają to zwłaszcza meteopaci. Ich samopoczucie, a także i zdrowie poniekąd znacznie słabnie. Odczuwają dotkliwe bóle w okolicach stawów, migreny. Są rozdrażnieni i często popadają w różnego rodzaju choroby poczynając od przeziębień. Wszystko to łączy się bowiem z obniżoną kondycją organizmu. Nie trzeba się jednak zamykać w domu, czy emigrować do ciepłych krajów, by poczuć się lepiej.

Meteopaci to specyficzna grupa ludzi, wbrew pozorom nie jest ich tak mało i z roku na rok ich liczba rośnie, których samopoczucie i zdrowie uzależnione jest od warunków pogodowych. Gdy świeci słońce i jest pięknie na dworze, wtedy oni czuja się wyśmienicie. Gdy jednak niebo zasnują ciężkie chmury i zaczyna wiać wiatr, wtedy dopada ich depresja, zaczynają narzekać na różnego rodzaju bóle, łapią przeziębienia i grypę. Sytuacja wydaje się być beznadziejna, jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów dzięki którym można choć troszeczkę ulżyć swoim cierpieniom. Przede wszystkim każdy meteopata musi pamiętać o zdrowym odżywianiu się. Dieta bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze w okresie jesienno-zimowym powinna być wzmacniana specjalnymi preparatami wspomagającymi mechanizmy obronne organizmu. Jest to ważne ze względu na to, iż preparaty te zawierają dawkę uderzeniowa wszelkiego typu witamin i mikroelementów, dzięki którym ciężej jest wniknąć mikroorganizmom do naszego organizmu. Podnoszą one odporność. Niektóre są dedykowane właśnie dla osób wrażliwych i łatwo popadających w depresję- one w tym okresie również dla meteopatów będą korzystne, gdyż pozwolą przełamać zła passę. Nie trzeba się obawiać tych specyfików. W większości są one specjalną mieszanką odpowiednio dobranych ziół. Są wiec naturalne. Jeśli jednak mamy awersję do leków, możemy skorzystać z porad domowej apteczki. Dzięki syropowi z cebuli łatwo pokonamy przeziębienie w jego wstępnej fazie, czosnek doskonale uodparnia, podobnie sok z czerwonego buraczka. Najważniejszy jest jednak ruch. Aktywność fizyczna znacznie wzmacnia zdrowie i poprawia samopoczucie. Trzeba tylko na stałe zaprosić ją do własnego domu.

Depresja jest chorobą, która powoduje ogólne pogorszenie samopoczucia chorego. Z reguły nasila się po wystąpieniu trudnych życiowych sytuacji jak na przykład śmierć bliskiej osoby lub przebycie trudnej choroby – mówi psychiatra poznań. Długotrwałe stany przygnębienia oraz duża ilość stresu powodują, że nasz organizm przestaje funkcjonować prawidłowo. Na ogół trudno nam podać jednoznaczny powód naszego złego […]