Kategoria
« »

Jak rzucić palenie?

sm7Każdy kto kiedykolwiek próbował rzucić palenie wie jak trudne jest to zadanie, zresztą osoby którym udało się rzucić również wiedzą ile je to kosztowało wysiłku a często nawet rok po rzuceniu palenia nie czują się wolne. Nałóg palenia jest jak alkoholizm. Nikotyna zawarta w papierosie jest uzależniająca, ale to nie jest jedyny element, od którego palacze się uzależniają. Kolejny to komfort psychiczny. Z tego powodu papierosy są tak samo szkodliwe jak alkohol czy narkotyki. Podczas procesu, w którym chcemy rzucić palenie głownie opór stawia psychika. Poradzenie sobie z ciałem a konkretniej z brakiem nikotyny nie jest problemem, w obecnych czasach mamy do wyboru wiele tabletek, plastrów, które wypełnią nam poziom nikotyny we krwi. Takie wspomagacze ułatwią nam rzucenie palenia. Zdecydowanie trudniej jest pozbyć się nałogu psychicznego. Palacz nie wyobraża sobie porannej kawki na tarasie bez papierosa, przecież jego życie wtedy traci sens. Właśnie wyrwanie się z uzależnienia psychicznego jest wielkim sukcesem palacza.

Praktycznie nigdy tak się nie zdarza, że jedyną przeszkodą w procesie rzucania palenia jest głód nikotynowy. Jeżeli już uzależnimy się od papierosów jest to uzależnienie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Osoby, które mają silną psychikę są wytrwałe mogą spróbować akupunktury lub w drugiej kolejności plastry z zawartością nikotyny. Na czym polega akupunktura? Jest to stymulowanie receptorów, ona przekazują sygnały, które trafiają do zarządzających naszym układem nerwowym komórek.
Działanie plastrów jest o wiele prostsze w działaniu, po prostu z przyklejonego plastra do naszego organizmu przedostaje się terapeutyczna nikotyna. Dostaje się do krwioobiegi i dzięki temu zaspokojone zostaje zapotrzebowanie na nikotynę, dzięki czemu uzależniony organizm się uspokaja. Zabiegi akupunktury powinny być powtarzane kilkukrotnie, plastry powinny być wymieniane na coraz słabsze, tzn. z coraz mniejszą ilością nikotyny uwalnianej do organizm. Poradzić z uzależnieniem psychicznym możemy obgryzając miękkie ołówki.

Zaburzenia psychiczne u dzieci występują stosunkowo rzadko. Z reguły są one wynikiem wrodzonej wady, która mogła być spowodowana poprzez nieodpowiednie zachowanie przyszłej mamy podczas ciąży. Kobiety nie zdają sobie jak bardzo negatywnie alkohol oraz palenie papierosów wpływa na noszony przez nie płód. Bardzo niebezpiecznym czynnikiem jest również stres. Powoduje on, że układ nerwowy nie rozwija […]