Kategoria
« »

Jaka dieta dla twojego faceta?

Mężczyźni lubią jeść. Nie bez powodu powstało hasło „przez żołądek do serca mężczyzny”. Mają oni niejako zakodowane w główkach, ze kobieta powinna o nich dbać i dogadzać również na gruncie kulinarnym. Najpierw mamusia, a później żona. Po prostu masakra, gdy dostanie się nam taki typ faceta. Piwko, fotel, kapcie i talerz dymiącej, tłustej grochówki przed nosem- to istna szatańska ruletka. W oczach rośnie tkanka tłuszczowa. Wtedy trzeba sięgnąć po odpowiednią dietę.

Mężczyźni nie przyznają się do stosowania diet. Uważają, ze jest to raczej domena kobiet. To one muszą być atrakcyjne, dbać o siebie i zachwycać. Mężczyzna jest jaki jest i inny nie będzie. Choć zdarzają się oczywiście panowie dbający o siebie i swoje partnerki życiowe, to jednaką oni mniejszością przynajmniej w naszym kraju. A szkoda. Reszta panów powinna dla własnego dobra sięgnąć po porady dietetyka i zacząć być bardziej aktywnymi. Każdy człowiek ma hobby, sport, suplementy, odżywki – nie musi ich stosować, ale może je kupować dla rodziny lub innych osób bliskich. Dobra jakość takich produktów to sprawa bardzo ważna.I tu pojawia się oburzenia- oni bowiem pracują ciężko, o wiele ciężej od kobiet i muszą jeść odpowiednio więcej. Fakt ciężka praca wymaga większej ilości energii, ale nie do przesady. Objadanie się, czy to wśród mężczyzn, czy kobiet ma zgubne skutki. Powoduje szereg chorób i obniżenie libido. Cóż więc można zaserwować partnerowi, by ten zaczął zdrowo się odżywiać? Co mężczyzna sam może zrobić dla poprawy wyglądu i samopoczucia? Zamiast cukru do herbaty stosuj słodzik. Na śniadania proponuj owoce i warzywa. Pomysłem może być kanapka z białym serkiem z twarożkiem i kawałek jakiegoś owocu. Zrezygnuj z tłustych potraw. Obiady komponuj na oliwie z oliwek, często sięgaj po ryby, gotuj mięso na parze. Dzięki temu zachowają one smak i aromat, natomiast będą pozbawione zbędnego tłuszczu. Do każdego posiłku dodawaj warzywa, gotowane, surowe, w formie soków. Sałatki jednak skrapiaj sokiem z cytryny. Raczej nie serwuj sosów, są bardzo kaloryczne. Jeśli już zagęszczaj je ugotowanymi ziemniakami. Zamiast słodkich przegryzek, między posiłkami podjadaj owoce. Zwłaszcza jednak należy pamiętać o regularnym jedzeniu, dzięki temu organizmowi łatwiej będzie sygnalizować własne potrzeby. Porcje powinny być niewielkie, ale częste, np. 5-6 posiłków w ciągu dnia. Ostatni po godz. 18. Dzięki temu odzyskasz seksowna sylwetkę i poczujesz się zdrowiej.

Do rozszczepienia — w sensie niezgodności — może dochodzić na granicy między myśleniem a uczuciami, myśleniem a postępowaniem, uczuciami a zjawiskami popędowymi itp. Najczęściej występuje i jest dostępna bezpośredniemu badaniu paratymia i paramimia. Mianem tym określamy odwrotność reakcji emocjonalnych od wyrażanych sądów oraz brak odpowiedniej reakcji mimicznej. Często występuje rozdźwięk między myśleniem a postępowaniem. Sami […]