Kategoria
« »

Masaż

Wiele osób decyduje się na regularne korzystanie z usług masażysty. Jest to spowodowane tym, że dobrze wykonany masaż podnosi naszą odporność, dzięki czemu trudniej zapadamy na różne choroby, dodatkowo dzięki niemu mamy szansę się odprężyć i w pełni zrelaksować. W niektórych dolegliwościach można nawet mówić, że jest to leczenie masażem. Na czym dokładnie polega leczniczy masaż? Fizjoterapeuta lub masażysta wykonuje odpowiednie ruchy: naciera, głaszcze, uciska, ugniata, czasami mocniej uklepuje różne partie ciała.

Czasami zdarza się, że jeden zabieg masażu jest połączony z aromaterapią –   czyli wdychaniem pięknych zapachów, które również mają pomóc zrelaksować się pacjentowi.
Medycyna wyróżnia różne rodzaje leczniczych masaży: najpopularniejszy z nich jest zwykły masaż klasyczny. Jest on przede wszystkim polecany osobom, którzy uważają, że ich mięśnie są zbyt sztywne – bolą i są zbyt napięte. Prawidłowo wykonany zabieg pomoże uelastycznić bolące miejsca i szybko przyniesie choremu ulgę.<br><br> Można też wyróżnić masaż sportowy – jest on nieco bardziej intensywny niż masaż wykonany na osobach mniej uprawiających sport.

Tego typu zabieg pomoże złagodzić ból po zawodach, usunie skurcze, sprawi, że mięśnie będą lepiej pracować. Dodatkowo sprawia on, że krew zaczyna szybciej krążyć, więc sportowiec nie będzie odczuwał bólu po wysiłku. W Polsce do nowości zalicza się masaż tajski. Jest to zabieg, który określa się mianem głębokiego masażu. Opiera się też częściowo na ugniataniu ważniejszych punktów ciała, tam gdzie ma gromadzić się energia. Masażysta w takim zabiegu wykorzystuje swoje dłonie, ramiona, łokcie, przedramiona i stopy. Wiele osób wierzy, że masaż jest lepszy niż tradycyjne leczenie różnych chorób i dolegliwości. Osoby, które gustują w takich zabiegach cieszą się z rozładowanego napięcia mięśniowego, z rozluźnienia mięśni, stawów i ścięgien. Czują, że całe ich ciało jest pobudzone, a krew szybciej krąży. Tego typu technikę wykorzystuje się też przy leczeniu otyłości.

Leczenie uzależnień ma na celu znalezienie przyczyny, które spowodowała załamanie chorego oraz jego ucieczkę w alkohol lub inną używkę. Po przeanalizowaniu wszystkich tych kwestii można przejść do wytłumaczenia, że nie jest to najlepszy sposób na radzenie sobie z trudnościami życiowymi. Warto choremu wskazać co powinien zrobić oraz jak. Przy leczeniu uzależnień bardzo ważne jest wsparcie […]