Kategoria
« »

Okuliści ostrzegają!

52Wielu lekarzy swojej profesji, również okuliści, biją na alarm. Dlaczego? Oczywiście powodem jest małe zainteresowanie swoim zdrowiem, w tym wypadku naszym wzrokiem. Owszem, do lekarza pierwszego kontaktu chodzimy, gdy mamy grypę, głównie po leki. Jednak kiedy bolą nas oczy, czekamy na następny dzień, by ból minął, ale do lekarza już nie idziemy. To błąd! Codziennie nasze oczy narażone są na wiele zagrożeń. Już od rana wielu z nas przeciera oczy, potem jeszcze praca – 8 godzin przed komputerem, albo i więcej.

Niestety taki tryb dnia nie pomoże naszym gałkom ocznym. A do okulisty zgłaszamy się już w nagłych wypadkach, zazwyczaj kiedy nie widzimy już dokładnie, a obraz jest zupełnie rozmazany. Jeśli zadbamy o to już na początku, być może wystarczą krople, a nie jak w większości przypadkach operacje. To wszystko zależy od nas – pacjentów. Nawet jeśli jesteśmy bardzo zapracowani, z pewnością znajdziemy choć jeden dzień w roku, w którym będziemy mogli wybrać się do okulisty. Bo Ci biją na alarm! Już coraz więcej młodych ludzi ma problemy ze wzrokiem, i co ważne – niestety nic z tym nie robi.

Leczenie uzależnień ma na celu znalezienie przyczyny, które spowodowała załamanie chorego oraz jego ucieczkę w alkohol lub inną używkę. Po przeanalizowaniu wszystkich tych kwestii można przejść do wytłumaczenia, że nie jest to najlepszy sposób na radzenie sobie z trudnościami życiowymi. Warto choremu wskazać co powinien zrobić oraz jak. Przy leczeniu uzależnień bardzo ważne jest wsparcie […]