Kategoria
« »

Pomarańczowa skórka-cellulit

Cellulit jest od wielu lat bardzo dużą zmorą większości kobiet naszego społeczeństwa. Chodzi tutaj głównie o kobiety. Mało której kobieta w dzisiejszych czasach uchroni się przed cellulitem. Jak on właściwie powstaje. Jest to tak zwana pomarańczowa skórka. Dlaczego się tak nazywa?! Nazywa się tak ponieważ nasza skóra wygląda jak skóra pomarańczy. Gdzie powstaje?! najczęściej w okolicach ud i pośladków. Ponieważ tam najczęściej odkłada nam się niechciana tkanka tłuszczowa. Skąd się właściwie bierze cellulit?! Cellulit bierze się na przykład z braku przyzwyczajenia prawidłowego żywienia. Często odżywiamy się jedzeniem które zawiera dużo tłuszczu i sztucznych barwników a także konserwantów. Po takim żywieniu niepożądany tłuszcz odkłada się nam w różnych partiach ciała, tworząc cellulit. Cellulit może także powstawać przez stres, brak sportu w naszym życiu.

Często przyczyną powstawania cellulitu może być także siedzący bądź stojący tryb. Na przykład w szkole więcej dziewczyn nie przepada za w-fem i większość czasu spędza siedząc a jedyny wysiłek fizyczny jaki posiada to chodzenie i wracanie ze szkoły. To błąd właśnie dlatego powstaje pomarańczowa skórka. Jak się jej pozbyć. Warto jest zacząć uprawiać sport. Sport wszelkiego rodzaju będzie dobry aby pozbyć się cellulitu. NA przykład fajnie by było zacząć jeździć na rowerze. Jazda na rowerze sprawia że w ruch idą dolne partie ciała, na których najczęściej powstaje pomarańczowa skórka. Nie możesz sobie również pozwolić na to aby Twoja waga skakała. Staraj się utrzymywać stałą wagę non stop. Będzie to dobre rozwiązanie, jeżeli nie chcesz aby na Twoim ciele powstał cellulit. Nie wolno stosować używek. W małych ilościach nikomu nie zaszkodzą. No chyba że jesteś nieletnia. Dorosłe nastolatki powinny ograniczyć picie alkoholu i palenie papierosów. Warto także wziąć i zacząć prowadzić zdrowy tryb życia. Czyli jeść dużo owoców, warzyw i pić dużo płynów. Przeciętny człowiek powinien pić około dwóch litrów wody dziennie plus dodatkowo inne płyny. Bardzo dobre są również ryby i bardzo zdrowe. Do cellulitu są przeznaczone odpowiednie kosmetyki i także należy takie miejsca smarować rękawicą dość szorstką.

Innym zagadnieniem jest zasypianie w czasie wykonywania czynności. Do częstych obiektywnych objawów, subiektywnie nie odczuwanych jako przykre, należy zasypianie chorego, np. w czasie oglądania programu telewizyjnego czy czytania książki. Senność ta jest przede wszystkim spowodowana wzmożoną męczliwością chorego. Popęd stadny jest najczęściej podwyższony. Chory na ogół nie lubi przebywać w samotności. Dużą radość i przyjemność […]