Kategoria
« »

Problemy żywieniowe- anoreksja

Anoreksja jest chorobą która przeplata się przez środowisko nastoletnich dziewcząt od wielu lat. Wiele znanych gwiazd cierpiało na tą chorobę. Jest to bardzo niebezpieczna choroba która ma poważne skutki. Dziewczyny cierpiące na anoreksje mają zaburzoną psychikę głównie dlatego że wydaje im się że są grube. Patrząc się na siebie w lusterku widzą one grubą często otyłą dziewczynę. W  ogóle nie tyczy się to rzeczywistości, ponieważ anorektyczka, jest chuda wystają jej kości. Często słychać o przypadkach śmiertelnych, tej choroby. Dziewczyna chora na anoreksję nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Choroba ta sprawia że nastolatka nie jest w stanie nic zjeść. Psychika tak działa na organizm, że mimo iż jest ona głodna, mózg wysyła sygnały że jest najedzona. Nie może nic przełknąć. Zjedzenie całego obiadu przez anorektyczkę byłoby dla niej katorgą. Takie dziewczyny praktycznie mogą żyć bez jedzenia. Tylko jak długo?! Właśnie to jest dobre pytanie. Nieleczenie choroby jaką jest anoreksja, w większości przypadków prowadzi do śmierci.

Niedożywienie organizmu sieje ogromne spustoszenie w organizmie nastolatki. Często słyszeliśmy o przypadkach gdzie dziewczyna przy wzroście 1,76 ważyła 36 kilo. Jednak jest to już skrajność. Takie dziewczyny nie mogą się często utrzymać na nogach. Ich życie jest pozbawione jakiejkolwiek radości. Głównym celem w życiu anorektyczki jest to aby nie jeść. Po pewnym czasie wysiadają nerki żołądek, serce coraz słabiej funkcjonuje. Taka dziewczyna szybko się męczy. Anorektyczki nie cieszą się z życia bo nie mają z czego. Mamy nastoletnich dziewczyn muszą bardzo uważać na ten problem żywieniowy, szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie media propagują, typ szczupłej i pięknej modelki. Jednak jest to tylko złudny obraz. Nie warto ślepo dążyć za modą. Życiem trzeba się bawić. Czy któraś z nastoletnich dziewczyn kiedykolwiek widziała zadowoloną anorektyczkę. Dlatego rada dla każdej młodej dziewczyny jest taka aby zdrowo się odżywiać, jeść ile się chce, a na pewno każda będzie pięknie wyglądać.

Leczenie uzależnień jest bardzo długotrwałym procesem, który przeprowadzany jest pod okiem specjalisty, którym jest lekarz psychiatra Warszawa. Polega na pomocy osobie, które boryka się z uzależnieniem poprzez wsparcie psychiczne jak również bardzo często poprzez odizolowanie chorego od możliwości kontynuowania swojego uzależnienia. Najczęstszymi używkami, które powodują tego typu stany jest alkohol oraz narkotyki, jednak nie są […]