Kategoria
« »

Psycholog czy psychiatra

Słysząc nazwy psycholog czy psychiatra duża grupa osób nie wie jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma specjalistami. Znamy oczywiście obydwa terminy, jesteśmy w stanie określić jakimi sprawami się zajmują, jednak w przypadku wskazania różnic niestety ale cechujemy się kompletnym brakiem wiedzy. Zarówno psychiatra jak i psycholog poznań zajmują się zaburzeniami związanymi z naszą psychiką.

Jeżeli odczuwamy przygnębienie lub pragniemy pozbyć się jakiegoś nałogu to powinniśmy udać się do jednego z tych specjalistów. Jakiekolwiek leczeniem nawet najmniejszych dolegliwości naszego umysłu i sposobu jego działania wchodzi w skład kompetencji tych dwóch specjalistów. Jednak występuje zasadnicza różnica w ich kompetencjach. Psycholog jest lekarzem, który zajmuje się lżejszymi przypadkami. Gabinet psychologiczny dla niektórych ludzi jest miejscem dość często odwiedzanym w trudnych okresach. Nic dziwnego czasem porady psychologiczne są bardzo pomocne i potrafią postawić nas na nogi w ciężkim okresie naszego życia, nie ma sensu z tego rezygnować.

Depresja jest chorobą, która powoduje ogólne pogorszenie samopoczucia chorego. Z reguły nasila się po wystąpieniu trudnych życiowych sytuacji jak na przykład śmierć bliskiej osoby lub przebycie trudnej choroby – mówi psychiatra poznań. Długotrwałe stany przygnębienia oraz duża ilość stresu powodują, że nasz organizm przestaje funkcjonować prawidłowo. Na ogół trudno nam podać jednoznaczny powód naszego złego […]