Kategoria
« »

Psycholog czy psychiatra

Słysząc nazwy psycholog czy psychiatra duża grupa osób nie wie jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma specjalistami. Znamy oczywiście obydwa terminy, jesteśmy w stanie określić jakimi sprawami się zajmują, jednak w przypadku wskazania różnic niestety ale cechujemy się kompletnym brakiem wiedzy. Zarówno psychiatra jak i psycholog poznań zajmują się zaburzeniami związanymi z naszą psychiką.

Jeżeli odczuwamy przygnębienie lub pragniemy pozbyć się jakiegoś nałogu to powinniśmy udać się do jednego z tych specjalistów. Jakiekolwiek leczeniem nawet najmniejszych dolegliwości naszego umysłu i sposobu jego działania wchodzi w skład kompetencji tych dwóch specjalistów. Jednak występuje zasadnicza różnica w ich kompetencjach. Psycholog jest lekarzem, który zajmuje się lżejszymi przypadkami. Gabinet psychologiczny dla niektórych ludzi jest miejscem dość często odwiedzanym w trudnych okresach. Nic dziwnego czasem porady psychologiczne są bardzo pomocne i potrafią postawić nas na nogi w ciężkim okresie naszego życia, nie ma sensu z tego rezygnować.

Wiele chorób zależy od genów jakie odziedziczymy. Jeżeli w naszej rodzinie były przypadki raka lub też cukrzycy to możemy się spodziewać, że znajdziemy się w grupie podwyższonego ryzyka jeżeli chodzi o zachorowalność na te choroby. Dlatego też osoby, których najbliżsi chorowali na pewną przypadłość mają pierwszeństwo w ubieganiu się o skierowania oraz terminy badań bez […]