Kategoria
« »

Rzucanie palenia

sm5Palenie w miejscach publicznych niewątpliwie jest tematem wzbudzającym spore kontrowersje. Coraz więcej miejsc użyteczności publicznej ma wydzielone specjalne strefy dla osób, które chcą sobie koniecznie zapalić. Przykładem może tutaj być miejsce do palenia w centrach handlowych, najczęściej w jakiejś kawiarence. Wprowadzenie zakazu palenie w miejscach publicznych, takich jak szpitale, autobusy czy kina zostało przyjęte dobrze zarówno przez osoby palące jak i osoby niepalące. Zakaz palenie został wprowadzony w bardzo wielu miejscach i generalnie można powiedzieć, że się przyjął. Jeżeli organizujesz spotkanie towarzyskie, w jakim klubie lub restauracji, pamiętaj żeby w przypadku, gdy nie ma wydzielonych miejsc poprosić o wydzielenie miejsca dla niepalących. W odwrotnej sytuacji, jeżeli jesteś menadżerem jakiegoś klub pamiętaj, że może wprowadzić miejsce wolne od dymka, lub odwrotnie możesz wprowadzić miejsce gdzie będzie można zapalić. Taka decyzja zawsze przysporzy Ci wrogów ale plusów będzie zdecydowanie więcej.

Planujesz rzucić palenie ,to dobrze robisz to dla zdrowia własnego ale przede wszystkim dla zdrowia własnej rodziny. Pamiętaj że osoba przebywająca w domu gdzie się pali wdycha taką ilość dymu papierosowego jak gdyby paliła sama pięć sztuk papierosów dziennie. Zrozum że osoby niepalące mają prawo oddychać powietrzem bez zanieczyszczenia dymem papierosowym. W skutecznej walce z paleniem i żeby chronić rodzinę przez przykrymi konsekwencjami bycia biernym palaczem, zabroń palić w domu. W firmach, które pomagają rzucić palenie dostaniesz specjalne naklejki zabraniające palenie w domu. Jeżeli nie jesteś w stanie wprowadzić zakazu palenia w całym domu wyznacz specjalne miejsca gdzie palenie jest zabronione kategorycznie. Takimi pomieszczeniami na pewno musi być sypialnia, pokoje dziecięce, dobrze żeby nie palić również w wc ani łazience. Generalnie zasada niepalenia powinna obowiązywać we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach w naszym domu, oczywiście idealnie by było gdyby paliło się jedynie na balkonie.

Ta mnogość podziałów i mnogość praktycznych możliwości kwalifikowania każdego chorego do bardzo różnych grup, a także możliwość zakwalifikowania jednego i tego samego chorego do wielu grup jednocześnie stwarza znaczne utrudnienie. Dlatego wydaje się, że o właściwym postępowaniu będzie decydowała przede wszystkim inteligencja lekarza, który ‚powinien umieć rozpoznać zespół depresyjny, nawet jeśli będzie to depresja typu […]