Słońce i lato
W czasie wakacji ten temat powinien być wałkowany non stop. Zdolność opalania zależy od typu urody. Posiadamy zazwyczaj cztery typy urody, to właśnie od nich zależy czy możemy się opalać i jak długo. Pierwszym typem urody jest typ który prawidłowo nie powinien się w ogóle opalać. Charakteryzuje się tym że ma bardzo jasną karnacje, na skórze występują liczne piegi. Osoba z taką karnacją aby nie poparzyć się na słońcu powinna stosować kremy z filtrem 50. Nie powinna przebywać dłużej na słońcu niż godzinę. Drugim typem urody jest tak zwany typ słowiański: także dość jasna karnacja zazwyczaj włosy blond, lub ciemny blond, na cerze mogą się pojawić nieliczne piegi. Osoba z takim typem urody powinna stosować krem z filtrem UV 30. Jednak nawet przy takiej ochronie mogą wystąpić oparzenia słoneczna. Skóra bez ochrony może przebywać na słońcu około 20 minut. Trzeci typ urody to cera charakteryzująca się brakiem piegów i dość śniadą karnacją, kobieta z takim typem urody to zazwyczaj szatynka lub posiadająca ciemny odcień blond. Podczas opalaniu w zupełności powinien jej wystarczyć faktor 15. Bez ochrony przed słońcem nie dojdzie do poparzeń słonecznych przez 40 minut. Ostatnim typem urody jest typ zwany śródziemnomorskim, czyli ciemna karnacja, na cerze nie występują piegi.
Włosy Pani o tym typie urody to zazwyczaj czarne bądź ciemnobrązowe. Pani o tym typie urody w zupełności wystarczy faktor 15. Czas przebywania na słońcu bez ochrony może wynosić nawet do godziny czasu. Nie tylko jednak należy chronić skórę przed działaniem słońca. Bardzo ważne jest też to aby odpowiednio chronić oczy, ponieważ są one bardzo narażone na promienie słoneczne. Należy wybierać okulary przeciwsłoneczne z wysokim filtrem. Okulary mogą być jednocześnie modne i skuteczne. Właśnie takich należy szukać w sklepach, a najlepiej jest się pofatygować do optyka. Również przed działaniem słońca należy chronić głowę. W tym sezonie bardzo modne są słomiane kapelusze które doskonale ochronią głowę a jednocześnie będziesz bardzo modnie wyglądać.
Innym zagadnieniem jest zasypianie w czasie wykonywania czynności. Do częstych obiektywnych objawów, subiektywnie nie odczuwanych jako przykre, należy zasypianie chorego, np. w czasie oglądania programu telewizyjnego czy czytania książki. Senność ta jest przede wszystkim spowodowana wzmożoną męczliwością chorego. Popęd stadny jest najczęściej podwyższony. Chory na ogół nie lubi przebywać w samotności. Dużą radość i przyjemność […]