Kategoria
« »

Stomatologia w Warszawie

image Kiedy wybieramy się do jakiegokolwiek lekarza zawsze jesteśmy pełni obaw, co też z nami będzie. Jaka diagnoza zostanie nam postawiona i co powie nam, gdy będzie już za późno. Boimy się i ten strach powoduje właśnie to, że nie chodzimy regularnie na kontrole. To nas gubi i sprawia, że wpędzamy się w coraz to nowe dolegliwości. Lekarze są pomocni, gdy boli ząb przyda się dentysta, stomatolog, ortodonta wyprostuje krzywe zęby. Medycyna pomaga, gdy zdrowie jest coraz słabsze. Pacjenci doceniają dbałość o zdrowie, a zdrowe zęby to na pewno podstawa. Od zębów zależy stan zdrowia żołądka, jelit oraz wątroby, a także serca.

Jednak są takie obszary naszego ciała, który nie zaprowadzą do ciężkich chorób, jeśli tylko odpowiednio zadbamy o te rejony. Stomatolog często powtarza, że ludzie mają problemy z podjęciem decyzji o tym, żeby się do niego w ogóle zapisać, a bywa, że dzień przed lub nawet w ten sam dzień odwołują swoje przyjście. W tych sprawach najczęściej zachowujemy się jak małe dzieci, które nie wiedzą, co ze sobą począć potrzebując pomocnej ręki, by jakoś sobie poradzić ze starciem z lekarzem. Wszystko jest w porządku, kiedy stosujemy się do rad zawartych w poradnikach o zdrowiu czy encyklopediach o zdrowiu, a wtedy nawet stomatolog nie jest nam do niczego potrzebny.

Ta mnogość podziałów i mnogość praktycznych możliwości kwalifikowania każdego chorego do bardzo różnych grup, a także możliwość zakwalifikowania jednego i tego samego chorego do wielu grup jednocześnie stwarza znaczne utrudnienie. Dlatego wydaje się, że o właściwym postępowaniu będzie decydowała przede wszystkim inteligencja lekarza, który ‚powinien umieć rozpoznać zespół depresyjny, nawet jeśli będzie to depresja typu […]