Kategoria
« »

Terapie

Gabinety terapeutyczne jest marzeniem każdego psychologa i psychiatry. Pracowanie w prywatnych gabinetach jest standardową formą wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Oprócz tego terapeuta ma możliwość odbywania wizyt domowych, które są jednak rzadziej spotykane. Wyposażenie gabinetu jest uzależnione od tego w jaki sposób ma wyglądać przeprowadzanie terapii. Teoretycznie rzecz ujmując prowadzenie gabinetu terapeutycznego jest możliwe w momencie posiadania tytułu magistra. W praktyce jednak swój gabinet mogą otwierać wszyscy terapeuci. Ważną kwestią jest ustalenie cennika. Wysokość opłat za poszczególne wizyty powinna być ustalana na podstawie kilku czynników. Ważna jest w tym przypadku renoma naszego warsztatu oraz miejscowość, w którym mieści się nasz gabinet. Inne ceny można ustalić w Warszawie, a inne w Sanoku.

Trzeba mieć odpowiednie wyczucie by nie zniechęcić klientów zbyt wysokimi cenami. Standardowo jednak za każdą godzinę swojej pracy psycholog może zarabiać średnio sto złotych. Kiedyś posiadanie gabinetu było powodem do nobilitacji, teraz nie jest to czymś nadzwyczajnym. W Polsce z każdym rokiem przybywa psychologów. Jak grzyby po deszczu wyrastają więc nowe poradnie świadczące leczenie dusz. Oczywiście najwięcej jest ich w wielkich miastach, gdzie ludzie mają wiele problemów z ciężkim i stresującym życiem. Są one również otwierane w mniejszych miastach, gdzie ludzie przenoszą z wielkich aglomeracji by szukać spokoju dla siebie.

W miarę trwania i nasilania się zespołu psychoorganicznego dochodzi do coraz znaczniejszego obniżenia inteligencji. W pierwszej kolejności upośledzeniu ulega inteligencja ogólna.. Zdolności specjalne, które często zdążyły się przekształcić w rutynowe, bardzo długo mogą pozostawać na poziomie przedchorobowym. Stąd niejednokrotnie duże zaskoczenie daje wynik badania poziomu intelektualnego u pacjentów, którzy są specjalistami w wąskiej dziedzinie. Są […]