Kategoria
« »

Używki

Wielu nastolatków w dzisiejszych czasach jest narażonych na działanie używek. Skąd to się bierze. Nastolatki często wychodzą na dyskoteki. Chodzi tutaj o dorosłe nastolatki. Nie da się jednak ukryć że do niektórych klubów wpuszczają nastolatki które nie ukończyły osiemnastego roku życia. Dzieje się tak ponieważ nastolatki takie często stosują wyzywający makijaż i wyzywająco się malują. Takie nastolatki od razu wyglądają starzej i są bez żadnego problemu wpuszczane na dyskoteki. Również nieodpowiednie towarzystwo może sprawić iż dziewczyny popadną w nieodpowiednie towarzystwo i zaczną brać narkotyki. Nie od dziś wiadomo że dziewczyny są bardziej podatne na namowy od chłopaków. Najbardziej niebezpiecznymi używkami są narkotyki. Narkotyki dzielimy na narkotyki twarde i miękkie.

Narkotyki miękkie nie są tak szkodliwe jak narkotyki twarde. Nie sieją one tak dużego spustoszenia w organizmie jak narkotyki twarde. Jednak często i od narkotyków miękkich można się uzależnić. Do narkotyków miękkich należy marihuana popularnie zwana trawą jak i wszelkiego rodzaju dopalacze. Narkotyki miękkie sprawiają że jest nam fajnie przez chwilę a później jest nam niedobrze i źle się czujemy przez większość czasu. Narkotyki twarde są bardzo niebezpieczne. Narkotyki twarde to na przykład kokaina, amfetamina. Dzisiaj warto odwiedzić Mazury.  W wolnych chwilach potrzebny jest paintball kraków. Szkoła tańca i basen pozwalają zachować sprawność fizyczną oraz tężyznę. Na pewno warto wspaniale odpocząć.Takie narkotyki sieją bardzo duże spustoszenie w naszym organizmie. Przedawkowanie takich narkotyków może prowadzić do śmierci. Od narkotyków twardych psuje nam się wątroba i układ krążenia. Dlatego warto jest się zastanowić czy warto brać narkotyki. Kolejną z używek jest nikotyna. Papierosy są bardzo niezdrowe. Nikotyna występuje w dwóch rodzajach. Jest to na przykład tabaka oraz tradycyjne papierosy. Papierosy bardzo szybko uzależniają i są bardzo niezdrowe. Dym papierosowy jest bardzo niebezpieczny. Długoletnie palenie papierosów powoduje że może dotrzeć do powstania raka płuc. Równie bardzo znaną używką jest alkohol. Po nim również można robić szereg dziwnych rzeczy. Trzeba na niego bardzo uważać bo często słyszy się że dziewczyny w wieku nastoletnim już są uzależnione od alkoholu i muszą się skierować na leczenie.

Ta mnogość podziałów i mnogość praktycznych możliwości kwalifikowania każdego chorego do bardzo różnych grup, a także możliwość zakwalifikowania jednego i tego samego chorego do wielu grup jednocześnie stwarza znaczne utrudnienie. Dlatego wydaje się, że o właściwym postępowaniu będzie decydowała przede wszystkim inteligencja lekarza, który ‚powinien umieć rozpoznać zespół depresyjny, nawet jeśli będzie to depresja typu […]