Kategoria
« »

Używki a zdrowie

Kawa, herbata, alkohol, papierosy, to tylko niektóre używki, które maja wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Bez kawy nie jesteśmy w stanie się obudzić, bez papierosa nie możemy wyjść z domu. Nie wyobrażamy sobie popołudnia, bez kilku mocnych herbat, a każda kolacja, musi być zakrapiana alkoholem. Jeśli po używki sięgamy rzadko , nie musimy się aż tak bardzo martwic. Ale jak sama nazwa mówi, używki uzależniają, a wiec prędzej, czy później częstotliwość ich spożywania się zwiększy. Buty sportowe, trening i rower to obecnie podstawa. Potrzebny jest czarter jachtów. Sport jest znakomitą sprawą dla każdego. Daje sprawność fizyczna, pomaga, ma wiele dobrych cech. I na tym na pewno należy się skupić.Choćbyśmy zarzekali się, ze nas problem uzależnienia nie dotyczy. Kawa to dobry napój, jednak pity w nadmiarze powoduje wypłukanie z organizmu cennych składników, takich jak na przykład magnez. Nawet, jeśli wydaje nam się ze pijemy słaba kawę, mocno rozcieńczona z mlekiem to i tak dostarczamy do swojego organizmu kofeina, która nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie. Z czasem dopadną nas skurcze mięsni, kłopoty z ciśnieniem. Podobne działanie ma również herbata, chociaż nie każdy przyjmuje to do wiadomości. Alkohol z kolei, to cichy zabójca. Ludzie, którzy pija mówią, ze nic im nie jest, ze sa doskonale zakonserwowani. Ale to tylko usprawiedliwienie ich picia. Jeśli kłopoty ze zdrowiem, nie pojawia się od razu, to wcześniej, czy później odczujemy skutki długotrwałego picia. Wątroba, trzustka, serce, to narządy najczęściej atakowane. Dopóki nic nas nie boli, wydaje nam się ze wszystko jest w porządku. A potem, następuje jakieś nagłe nieszczęście, niespodziewany atak i po badaniach okazuje się, ze mamy już marskość wątroby.

Również papierosy sa szkodliwe dla naszego zdrowia. Mimo, iż każdy, nawet palacz o tym wie zdaje się nie zwracać na to uwagi.  A to dlatego, że papierosy strasznie uzależniają. Trzeba mieć naprawdę silna wolę, aby pozbyć się tego nałogu.  Najlepszym rozwiązaniem, byłoby w ogóle nie zaczynać palenia. Jeśli możemy przestrzec przed tym osoby, które jeszcze nie palą , będzie to na pewno korzystne dla ich zdrowia. Trudno nam uratować siebie, uratujmy  innych.

Leczenie uzależnień jest bardzo długotrwałym procesem, który przeprowadzany jest pod okiem specjalisty, którym jest lekarz psychiatra Warszawa. Polega na pomocy osobie, które boryka się z uzależnieniem poprzez wsparcie psychiczne jak również bardzo często poprzez odizolowanie chorego od możliwości kontynuowania swojego uzależnienia. Najczęstszymi używkami, które powodują tego typu stany jest alkohol oraz narkotyki, jednak nie są […]