Wzrok jest najważniejszy
W dawnych czasach kiedy nie było komputerów, telewizory były tylko w niektórych i to najbogatszych domach zdecydowanie mniej ludzi miało problemy ze wzrokiem niż w dzisiejszych czas i co oczywiste o wiele mniej osób wówczas korzystało z pomocy specjalistów od oczu jakimi są okuliści. Osób chory na krótkowzroczność było bardzo mało a jeszcze rzadziej spotykano osoby, które nosiły okulary. Obecnie sytuacja zmieniła się diametralnie, często pracujemy na komputerach, do tego jedną z podstawowych rozrywek jest telewizja co doprowadza do takiej sytuacji że coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem, coraz więcej ludzi nosi okulary. Co gorsze ten trend dotyka już najmłodszych, ilość osób noszących obecnie okulary w szkole podstawowej jest zdecydowanie większa niż miało to miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Tutaj bez cienia wątpliwości głównym winowajcom są gry komputerowe oraz ogólny tryb życia, który ze zdrową zabawą na dworze nie ma już nic wspólnego. Oczywiście czasem na skutek choroby lub jakiegoś błędu genetycznego zdarza się że okulary muszą nosić już najmłodsze dzieci, jednak bądźmy uczciwi, jest to niewielka część wszystkich chorób oczu.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku otyłości, niewielki procent ma problemy natury medycznej, reszta to źle dobrana dieta, bardzo złe nawyki żywieniowe i oczywiście brak ruchu, który w przypadku młodych ludzi jest wręcz przerażający. Wady wzroku warto leczyć od samego początku jak tylko je wykryjemy, w tym celu powinniśmy się udać do najbliższego okulisty. Tam zostaniemy przebadani i lekarz podejmie następne kroi w celu leczenia naszego schorzenia. Oczywiście najpopularniejszą formą są okulary korekcyjne lub soczewki. Chociaż coraz więcej osób decyduje się na zabiegi laserem, które mają na celu korekcję wad wzroku. Co prawda ta metoda jest dość droga, jednak w przypadku powodzenia operacji zapominamy o okularach na całe właściwie życie. Z tego to właśnie powodu wiele osób decyduje się na wydanie kilku tysięcy złotych i spokojne życie bez okularów.
Zmiany w zakresie napędu psychoruchowego są bardzo różne i są odpowiednikiem różnych objawów psychopatologicznych. Otępienie uczuciowe czy. euforia współistnieją z utrudnieniem tak podejmowania, jak i kontynuowania ^czynności. W ciężkich stanach chory może stać sią zupełnie bezczynny, a to może być znaczną przeszkodą np. w rehabilitacji ruchowej. W przypadku istnienia drażliwości lub dysforii podejmowanie czynności może […]