Kategoria
« »

Zaburzenia w wieku dojrzewania- bulimia

Zaburzenia odżywiania w wieku nastoletnim są normalnym zjawiskiem. Coraz więcej nastolatek ma problemy z tym aspektem. Każda nastolatka chce być wysoka i szczupła. Większość nastolatek w wieku od piętnastego roku życia próbuje swoich sił w modelingu, chce wyglądem upodobnić się do znanych i lubianych modelek. Wiele nastolatek za wzór do naśladowania bierze sobie znane modelki na przykład Kate Moss. Jednak wiek nastoletni ma to do siebie że trzeba się dobrze odżywiać. Bulimia jest dużym problemem u młodych ludzi. Dziewczyny często pokazują przy rodzicach że jedzą, czasami aż przesadnie jak w przypadku bulimii. Bulimiczki jedzą chorobliwie, zmiatają wszystko co stanie im na drodze. Przesadne jedzenie również nie jest dobre. Tylko że w przypadku bulimii dziewczyna która się naje aż przesadnie, później wszystko zwraca wymiotując. Jest to bardzo niezdrowe dla ciała nastolatki jak i dla jej organizmu. Bulimiczki mimo że jedzą bardzo dużo są szczupłe, bo wszystko co zjedzą zwymiotują. Lekarze przestrzegają przed tą chorobą. Dziewczyny które prowadzą do bulimii, najpierw robią to umyślnie. Zjedzą bardzo dużo i zmuszają się do wymiotów, jednak z czasem, w zaawansowanym stadium bulimii robią to już w ogóle nie umyślnie, sam organizm reaguje już na dużą dawkę jedzenia wymiotami. Jednak większość dziewczyn nie zdaje sobie sprawy jak ta choroba jest niebezpieczna i jakie może siać spustoszenie w organizmie młodej dojrzewającej dziewczyny.

Podczas częstych wymiotów cierpi żołądek i śluzówka gardła która jest nadwyrężona przez częste zwracanie pokarmów które zaczęły już się trawić i są zmieszane z kwasami żołądkowymi. Oczywiście choroba zwana bulimią nie jest tak niebezpieczna jak anoreksja, jednak również trzeba ją leczyć. Przy szybkim wykryciu jest ona całkowicie do wyleczenia. Jednak trzeba się bardzo pilnować aby choroba ta nie wróciła. Na chorobę tą są najbardziej podatne dziewczynki w wieku dojrzewania, dlatego właśnie rodzice nastolatek muszą być bardzo czujne, i w tym okresie wyjątkowo obserwować swoje dzieci.

Depresja jest chorobą, która powoduje ogólne pogorszenie samopoczucia chorego. Z reguły nasila się po wystąpieniu trudnych życiowych sytuacji jak na przykład śmierć bliskiej osoby lub przebycie trudnej choroby – mówi psychiatra poznań. Długotrwałe stany przygnębienia oraz duża ilość stresu powodują, że nasz organizm przestaje funkcjonować prawidłowo. Na ogół trudno nam podać jednoznaczny powód naszego złego […]