Kategoria
« »

Zdrowy styl życia

W dzisiejszych czasach, kiedy naszą główna cecha jest pospiech, niezmiernie trudno prowadzić zdrowy styl życia. Bo co to właściwie oznacza? Czy pracując, często cały dzień, jesteśmy w sanie jeść posiłki regularnie, o stałych porach? Czy jesteśmy w stanie, w przerwie na lunch zdecydować się na zdrowe jedzenie? A może z powodu małej ilości czasu musimy skorzystać jednak z tak zwanych Fast foodów? Czy wracając z pracy możemy pozwolić sobie na godzinkę relaksu na basenie? A może mamy czas, siłę i ochotę, aby pobiegać rano w pobliskim parku. Kiedy wracamy z pracy, powinniśmy pamiętać, aby przygotować na kolejny dzień, zdrowy obiad, składający się z dwóch dań. Najlepiej bez użycia tłuszczu. No i kolacja? Pamiętaj, aby ostatni posiłek zjeść nie później niż o godzinie 18. No najpóźniej o 19.00 Ale.. zaraz, zaraz, ale my dopiero wróciliśmy z pracy i jest właśnie godzina 19.00 Czy to oznacza, że nie mamy już nic jeść. Powyższe przykłady, stanowią przeciwieństwo stylu życia większości z nas. Nie mamy czasu, siły i często pieniędzy na prowadzenie zdrowego stylu życia. To bardzo trudne zadanie. Dlaczego? Dlatego, że większość czasu spędzamy właśnie w pracy. Laboratoryjnych badań krwi, nie robiliśmy z pewnością już kilka lat. Do czasu. Do czasu, aż choroba, która rozwija się w naszym organizmie, nie da o sobie znać. Może nie będzie za późno, ale musimy mieć świadomość, że aby prowadzić zdrowy styl życia, musimy przede wszystkim zwolnic tempo. Ktoś, kto dużo pracuje, może mieć w przyszłości problemy z ciśnieniem tętniczym krwi.

Zatrzyma się dopiero wówczas, gdy naprawdę poczuje się źle. Tłumaczenie, ze nie możemy sobie pozwolić na zmianie trybu życia jest złe. Cały problem tkwi w naszej głowie. Wydaje nam się, że jeśli zaczniemy bardziej myśleć o sobie – a nie o tylko o innych, świat się zawali.  A to przecież nieprawda, wystarczy przez jeden dzień zwolnić i udowodnić sobie samemu, że kiedy zrezygnujemy z szalonego tempa życia, nic złego się nie stanie. A my, poczujemy się lepiej.

Rozpoznanie przyczynowe nie jest tak jednoznaczne, jak się to dość często przyjmuje. Zespoły schizofreniczne są — jak się zakłada — wyrazem chorób z grupy psychoz schizofrenicznych. Ponieważ ich podstawowa przyczyna nie jest znana, dlatego zespoły schizofreniczne, w większości przypadków, należałoby zaliczać do grupy zespołów samoistnych. Nie można jednak wykluczyć, a także i zapominać o innych […]