Kategoria
« »

Złość szkodzi urodzie

Złość i stres to największy wróg twojej urody, a co się z tym wiąże również twojego zdrowia. Zacytowany powyżej slogan, znasz przecież na pamięć, ale musisz wiedzieć, ze jest on w 100% prawdziwy. Stres powoduje, że w pewnym momencie przestajemy działać prawidłowo. Nasze narządy zaczynają odmawiać nam posłuszeństwa. Długotrwały stres natomiast powoduje zaburzenia w codziennym funkcjonowaniu. Co zrobić, aby pozbyć się stresu w sytuacji, kiedy całe nasze życie to jeden wielki stres? Wielu z nas, winą za ten stan rzeczy, obarcza szybkie tempo życia i po prostu dzisiejsza cywilizację. Tak rzeczywiście jest, ale sa sposoby, dzięki którym możemy sobie pomóc. To wykorzystanie w naszej codziennej  diecie magnezu. Jego brak jest niezwykle dokuczliwy. Kiedy stres towarzyszy nam przez dłuższy czas, zapewne uciekamy się do rożnych sposobów, aby go jakoś złagodzić. Pijemy mnóstwo kawy, nie odmawiamy sobie słodyczy, odchudzamy się, korzystając z różnych przepisów znalezionych w kolorowych czasopismach. I nagle zamiast poczuć się lepiej, zaczynamy odczuwać notoryczne przemęczenie, stajemy się jeszcze bardziej rozdrażnieni, dokuczają nam bóle głowy, pojawiają się kłopoty z ciśnieniem. To znak, ze brakuje nam magnezu. Nie musimy jednak od razu sięgać po tabletki, chociaż dla niektórych będzie to najwygodniejsza forma jego uzupełnienia.

Jeśli mamy jednak więcej czasu warto do swojej diety wprowadzić produkty, które zawierają w sobie naturalny magnez.  Dla łasuchów polecam czarna czekoladę, wszelkiego rodzaju orzechy, migdały, sezam i pyszne kakao. Dla ceniących dobrą kuchnie, proponuję natomiast wykorzystanie szpinaku, grochu, czy fasoli. W Internecie znajdziecie mnóstwo przepisów, które pozwolą wam przygotować pyszne potrawy, o jakich wam się nie śniło. Gulasz z kasza gryczaną, szpinak  liściasty z odrobina boczku i cebuli, czy płatki owsiane z dodatkiem mleka na śniadanie, to tylko niektóre propozycje. Jeśli więc stres towarzyszy nam każdego dnia, pamiętajmy o uzupełnianiu magnezu.

Zaburzenia psychiczne u dzieci występują stosunkowo rzadko. Z reguły są one wynikiem wrodzonej wady, która mogła być spowodowana poprzez nieodpowiednie zachowanie przyszłej mamy podczas ciąży. Kobiety nie zdają sobie jak bardzo negatywnie alkohol oraz palenie papierosów wpływa na noszony przez nie płód. Bardzo niebezpiecznym czynnikiem jest również stres. Powoduje on, że układ nerwowy nie rozwija […]