Kategoria
« »

Jakie mamy podejście do choroby

krankenhaus-1303348-mChoroba kojarzy się ludziom tylko z czymś zupełnie negatywnym. Boimy się samego słowa, może też dlatego nie udajemy się do lekarzy specjalistów czy też na specjalne, okresowe badania tak często jak powinniśmy, przez co choroba łatwiej może nas dopaść. Ale czy jest to naprawdę coś aż tak złego? Znanych jest wiele przypadków, podczas których choroba tak mocno zjednoczyła ludzi, jak nie byli w stanie zjednoczyć się przez całe dekady spędzone razem.

 

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłaby cudowna jedność i współpraca bez choroby, miłość bez granic nie motywowana faktem, że ktoś może nas opuścić lada chwila. Ale czy mimo wszystko nie powinniśmy widząc kolejne takie sytuacje zatrzymać się na chwilę, rozejrzeć i zastanowić co robimy z naszym życiem i naszymi bliskimi? Choroba może dopaść każdego z nas, dlatego szanujmy swoje życie, oraz każdego bliźniego. Bo już niedługo może być na to za późno, a niestety pomimo nawet najszczerszych i najgłębszych chęci czasu nie da się w żaden sposób cofnąć.

Zmiany w zakresie spostrzeżeń zależne są od zmian w zakresie wrażeń i od przewagi wyobrażeń odtwórczych nad spostrzegawczymi. Zrozumiałe, że osoba, której świadomość tkwi w przeszłości, może znacznie słabiej czy bardziej fragmentarycznie odbierać zjawiska aktualne. Główne zmiany mogą tkwić jednak w intelektualnym składniku spostrzeżeń. Sąd realizujący, w związku ze zwolnionym myśleniem, może być opóźniony w […]