Kategoria
« »

Leczenie zatok

Wyjątkowo przykrą i nieprzyjemną pozostałością po przebytej chorobie często są bolesne zatoki. Jest to bardzo przykra dolegliwość utrudniająca codzienne funkcjonowanie. Choroby zatok zdarzają się często np. po przeziębieniu. Jest wiele domowych sposobów na leczenie chorych zatok. Jeśli jednak nie pomogą nam one to warto wtedy wybrać się do lekarza, który indywidualnie dobierze sposób leczenia do rodzaju naszych dolegliwości. Jeżeli dokuczają nam zatoki powinniśmy skupić się na nawilżaniu ich. Idealnie do tego nadają się domowe inhalacje, które sprawią, że minie ból głowy, gardła, a zatoki się odblokują. Dobrze do tego nadają się inhalacje solanką. Aby wykonać mieszankę potrzeba ciepłą wodę, sól i proszek do pieczenia. Można zdecydować się też na inhalacje za pomocą olejków eterycznych – np. zapach eukaliptusa podziała korzystnie. Kilka chwil nad ciepłym naparem pomoże utrzymać właściwe nawilżenie. Z tego samego przepisu można wykonać też domowe krople do nosa – będą one działały tak samo jak inhalacje. Innym sposobem na leczenie chorych zatok są kąpiele parowe. Można dodać nieco rumianku, mięty i majeranku do kąpieli, a na pewno przyniesie to szybką ulgę.

Codziennie przynajmniej dwa razy dziennie zaleca się płukanie gardła odpowiednim środkiem antyseptycznym. Można do tego wykorzystać apteczny septosan lub domową solankę. Jeżeli poprzednie metody to wciąż dla nas za mało korzystne będą też ciepłe okłady. Możemy też brać długie ciepłe prysznice, kiedy będziemy starać się wdychać gorącą parę, która nawilży i oczyści zatoki. Lekarze polecają też w trakcie prysznica lub kąpieli robić masaż za pomocą strumienia ciepłej wody. Wydaje się to być nieco dziwną metodą, ale wiele osób twierdzi, że błyskawicznie przynosi ulgę. Można też zainwestować w tzw. lampę kwarcową lub lampkę działającą na podczerwień. Naświetlanie pomoże pozbyć się problemu. Niektórzy decydują się na kurację za pomocą płukania gardła olejem. Polega ona na wzięciu w usta ok. łyżki oleju i płukania gardła przez kilka minut. Pomoże to usunąć bakterie znajdujące się w jamie ustnej.

Depresja jest chorobą, która powoduje ogólne pogorszenie samopoczucia chorego. Z reguły nasila się po wystąpieniu trudnych życiowych sytuacji jak na przykład śmierć bliskiej osoby lub przebycie trudnej choroby – mówi psychiatra poznań. Długotrwałe stany przygnębienia oraz duża ilość stresu powodują, że nasz organizm przestaje funkcjonować prawidłowo. Na ogół trudno nam podać jednoznaczny powód naszego złego […]