Kategoria
« »

Protetyczny problem

Czym jest protetyka? Według danych słownika języka polskiego, protetyka to nic innego jak dziedzina wiedzy z pogranicza medycyny i techniki, zajmująca się uzupełnianiem ubytków tkankowych, narządowych lub czynnościowych przy pomocy sztucznego materiału zastępczego, a więc przy pomocy protezy. Termin protetyka kojarzy się głównie z ludźmi starszymi, w podeszłym wieku, którzy potrzebują odpowiedniej protezy dla swojej jamy ustnej. Warto w tym miejscu nadmienić, że protetyka rozszerza się na wiele gałęzi, do których zaliczamy: protetykę stomatologiczną, protetykę słuchu, protetykę naczyniową, protetykę ortopedyczną, protetykę okularową. Są to najważniejsze gałęzie tej dziedziny medycyny, jaką jest protetyka. Gdzie znajdziemy odpowiedniego i najlepszego protetyka?

Z wyciągniętych opinii z forów internetowych można wywnioskować, że najlepsi protetycy to protetyk. Dlaczego? Ano dlatego, ponieważ mają najlepsze oceny wystawione przez swoich byłych lub obecnych pacjentów. Mało jest ocen negatywnych, a masa ocen pozytywnych i wzorowych. Warto o tym pamiętać, jeśli będziemy szukać odpowiedniego fachowca, który nam pomoże dobrać najlepszą protezę do naszej jamy ustnej na bardzo długie lata naszego ziemskiego życia. Ważne są oczywiście również ceny, ale jak to bywa we współczesnym świecie, prawie wszystko co dobre jest automatycznie dużo bardziej droższe. Ale czasem lepiej wydać więcej pieniędzy i mieć coś na długie lata niż zaoszczędzić, ale po kilku tygodniach znowu zapłacić za to samo.

Innym zagadnieniem jest zasypianie w czasie wykonywania czynności. Do częstych obiektywnych objawów, subiektywnie nie odczuwanych jako przykre, należy zasypianie chorego, np. w czasie oglądania programu telewizyjnego czy czytania książki. Senność ta jest przede wszystkim spowodowana wzmożoną męczliwością chorego. Popęd stadny jest najczęściej podwyższony. Chory na ogół nie lubi przebywać w samotności. Dużą radość i przyjemność […]