Psychozabawa, dbanie o skórę twarzy
Piękno jest ważne w życiu każdego człowieka. Niektóre kobiety czują się niedocenione, mają niskie poczucie własnej wartości. Jednak najważniejsze jest to aby dobrze czuć się we własnej skórze. Jeżeli tak nie jest warto jest zrobić sobie psychozabawę. Na kartce warto jest wypisać sobie swoje wady i zalety. Po przeanalizowaniu całej sytuacji będzie można zauważyć że tych wad wcale nie jest tak dużo i że można je zniwelować. Może nie od razu ale małymi krokami, można wyeliminować wady które nas drażnią. Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy z budowy skóry. Skóra w dużej ilości składa się z wody, gdy dostaną się do niej bakterie możemy odczuć nieprzyjemny zapach. O skórę trzeba wyjątkowo dbać. Cera w zależności od jej rodzaju musi być odpowiednio pielęgnowana. Wyróżniamy cerę normalną, ten który ją posiada jest wielkim szczęściarzem bo skóra nie wykazuje żadnych podrażnień, skóra sucha- osoba posiadająca tą skórę musi wyjątkowo o nią dbać ponieważ skóra ta jest skłonna do podrażnień, cera mieszana- jest to cera gdzie w strefie T(czoło, nos, broda) utworzyła się nieprzyjemna warstewka tłuszczu, cera wrażliwa- jest to cera o którą niezwykle trzeba dbać, stosować antyalergiczne kremy. Jednak w każdego rodzaju skórze można powstać pryszcz, można go usunąć ale nie wyciskając go na siłę. Trzeba najbardziej dbać o higienę skóry twarzy. Jeżeli chcemy usunąć pryszcz rękami trzeba je dokładnie umyć.
Nie może być mowy o tym aby skóra twarzy była narażona na działanie brudnych rąk. Także ważne jest zmienianie ręcznika. Ręcznik powinien być wymieniany co dwa tygodnie lub częściej. Do mycia skóry twarzy powinien być dopasowany odpowiedni żel, w zależności od tego jaki typ cery posiadamy powinien być dopasowany odpowiedni żel do mycia twarzy. Raz w tygodniu można stosować delikatny peeling aby pozbyć się zaskórników. Po myciu twarzy warto jest oczyścić ją jeszcze peelingiem i zastosować odpowiedni krem do naszego rodzaju cery. Jeżeli mimo dbania o cerę wyskakują pryszcze czy zaskórniki można zadbać o twarz stosując \”parówkę\”.
W różnicowaniu zespołowym należałoby uwzględnić oddzielnie różnicowanie poszczególnych zespołów typu schizofrenicznego między sobą oraz umiejętność odróżnienia tego typu zespołów od zespołów z innego kręgu diagnostycznego. Różnicowanie między zespołami typu paranoidalnego, katatonicznego i hebefrenicznego nie przedstawia większych trudności, jeśli podstawowe objawy różnicujące są w pełni rozwinięte. W przypadku gdy objawy te są tylko słabo rozwinięte lub […]