Kategoria
« »

Żyj zdrowo

Jeśli możesz mieć wpływ na cokolwiek w swoim życiu, to jest to z pewnością zdrowy styl życia. To naprawdę nie musi być trudne. Jeśli zmienisz swoje przyzwyczajenia, nawyki żywieniowe, pory spożywania posiłków, będziesz już o krok dalej. Odpowiedz sobie na pytanie, czy jedzenie w licznych Fast foodach naprawdę ci smakuje? Znam odpowiedź, twój wybór na takie lokale, pada z reguły dlatego, ze jest tam szybko ( ale nie zdrowo) i po takim posiłku czujesz się syta, najedzona. Nie może być inaczej, przecież to same kalorie. Czy wszędzie musisz jechać samochodem? Nie możesz jechać rowerem, lub pójść pieszo do pobliskiego sklepu? Oczywiście że możesz. Przyzwyczailiśmy się do wygodnego stylu życia, które niestety nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Spędzanie wolnego czasu w galeriach handlowych, zamiast w parku, czy w lesie na spacerze, to typowa dla ciebie niedziela, prawda? Jeśli cały tydzień spędzasz w biurze, lub samochodzie, potrzebujesz dotlenienia organizmu.

Spróbuj chociaż raz spędzić wolny dzień na powietrzu. Powiesz pewnie, że wolisz poleżeć, pospać, odpocząć. Nawet nie wiesz, ile energii przyniesie ci aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy raz. Potem będzie już tylko łatwiej. A więc do dzieła. Kiedy masz wolny dzień, zmuś się do tego , aby wyjść z domu. Idź na spacer do parku, pojedź w miejsce, gdzie znajdują się tężnie solankowe. To najlepszy inhalator, jaki możesz sobie wyobrazić. Już 10-20 minut przebywania w pobliżu tężni, poprawi ci humor, poczujesz ze „akumulatory” zostały naładowane. Idź na basen, popływaj chociaż kilkadziesiąt minut. Po takim dniu, będziesz miała wrażenie, ze wróciłaś z tygodniowego urlopu. Kiedy spędzasz wolny czas aktywnie, cieszysz się każda minutą. Kiedy cały dzień spisz, po przebudzeniu wydaje ci się, że straciłaś cały dzień. Czy tak nie jest? A wiec zmień swoje nawyki i pozwól sobie żyć. Na powietrzu wypoczniesz lepiej, a organizm zregeneruje się dwa razy szybciej. Dobry humor gwarantowany.

Innym zagadnieniem jest zasypianie w czasie wykonywania czynności. Do częstych obiektywnych objawów, subiektywnie nie odczuwanych jako przykre, należy zasypianie chorego, np. w czasie oglądania programu telewizyjnego czy czytania książki. Senność ta jest przede wszystkim spowodowana wzmożoną męczliwością chorego. Popęd stadny jest najczęściej podwyższony. Chory na ogół nie lubi przebywać w samotności. Dużą radość i przyjemność […]